Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu oraz mieszkaniu. Nie ma się więc co dziwić temu, że każdy z nas chce urządzić ją jak najlepiej. Musimy więc zwracać uwagę na każdy szczegół. Wyjątkowo starannie należy wybrać zasłony do sypialni. Powinny być one nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale i funkcjonalne. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy z nich zadowoleni. 

Zaciemniające, a może półprzezroczyste?

Wielu osobom zależy na tym, aby w sypialni panowała ciemność, bo wówczas o wiele łatwiej zapaść w głęboki i dający wypoczynek sen. Niestety, jeżeli nasze okna wychodzą na zachód bądź na południe, ciężko może nam być uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Jeśli jednak zdecydujemy się na zasłony zaciemniające, będziemy mogli sobie na nią pozwolić. Są one bowiem wykonane z takiego materiału, który nie przepuszcza światła. Będą więc pomocne nie tylko za dnia, ale także w księżycowe noce. Szczególnie mocno docenimy je podczas pełni. Jeśli jednak okna naszej sypialni wychodzą na północ, zasłony zaciemniające raczej nie będą nam potrzebne. Możemy się wówczas skupić wyłącznie na aspekcie wizualnym. Do gustu mogą więc przypaść nam zasłony z delikatnego woalu bądź z innego rodzaju półprzezroczystych tkanin. Dzięki nim nasza sypialnia będzie prezentowała się niezwykle lekko i elegancko. 

Co jeszcze warto mieć na uwadze?

Wybierając zasłony do sypialni należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego są uszyte, ale także na kolor. Wydaje się, że większość ludzi preferuje stonowaną kolorystykę w sypialni. Nie ma się temu co dziwić, bo intensywne barwy mogą niepotrzebnie pobudzać nas przed snem. Wystrzegajmy się więc zasłon w kolorze oranżu bądź intensywnej czerwieni. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą beże, brązy, jak również pastele. Jeśli jednak nie chcemy jasnych kolorów, możemy postawić na zmysłowy burgund bądź na modną ostatnio butelkową zieleń. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zdecydować się na zasłony wzorzyste. W sypialniach doskonale będą prezentowały się kwieciste printy. Można zdecydować się zarówno na drobną kwiatową łączkę, jak i na zasłony z motywem dużych kwiatów. Sporym zainteresowaniem cieszą się także wzory geometryczne oraz prążki. Najlepiej będzie przejrzeć na spokojnie kilka ofert i wówczas ocenić, która z nich będzie najlepsza. Postarajmy się o to, aby Zasłony (nowa przestrzeń) dobrze komponowały się z ogólnym wystrojem wnętrza. Jeżeli ciężko nam samodzielnie dokonać właściwego wyboru, zawsze możemy poprosić o pomoc dekoratora wnętrz.