W ostatnim sezonie zasłony na nowo zagościły w domach wielu osób. To praktyczna i subtelna dekoracja, która nie tylko wpływa na percepcję wnętrza, ale również przyczynia się do jego właściwego oświetlenia. Wybierając story do swego mieszkania, należy zastanowić się, jaki wzór, materiał oraz długość tkaniny będą najlepsze do danego pokoju. Wybór odpowiednich przesłon przyczyni się do wzbogacenia przestrzeni i nadania jej niepowtarzalnego klimatu. Czym kierować się w trakcie poszukiwań kurtyn? Na jakie aspekty należy szczególnie zwrócić uwagę podczas ich zakupu? 

Dopasowany deseń 

Na rynku dostępne są zasłony w wielu kolorach oraz fasonach, które przyciągają wzrok i wzbudzają zainteresowanie klientów. Decydując się na konkretny wzór, warto zastanowić się, czy będzie on stanowić najlepsze tło dla stylu dominującego w wybranym pomieszczeniu. W przypadku statecznych, delikatnych kompozycji lepiej zakupić kurtyny w stonowanych odcieniach, które dodatkowo podkreślą minimalizm wnętrza. Kolory takie, jak czerń, biel, a nawet butelkowa zieleń idealnie sprawdzą się w przypadku eleganckich, dystyngowanych aranżacji. Jeżeli natomiast pożądany jest dynamiczny efekt lepiej zdecydować się na egzotyczny, barwny deseń, który skupi uwagę zarówno domowników, jak i gości. Tego typu zasłony z pewnością zaakcentują każdy pokój i uwidocznią radosny nastrój danej przestrzeni. 

Właściwa długość materiału 

Przed zakupem preferowanych kurtyn należy pamiętać o sprawdzeniu ich długości. Warto zdecydować się na możliwie najdłuższe zasłony, ponieważ doskonale podkreślają one styl wnętrza, a także optycznie zwiększają przestrzeń. Niezwykle ważny jest również montaż karniszy na odpowiedniej wysokości. Przed przystąpieniem do zawieszania przesłon konieczne jest sprawdzenie, czy nadmiar materiału nie znajduje się na podłodze. Efekt ten może także stanowić stateczny akcent, który wprowadza dostojny klimat i świadczy o dobrym guście domowników. Długość zasłon oraz uzyskany rezultat należy dobrać według własnych upodobań i możliwości pomieszczenia. 

Czy zasłony można zastosować w każdym pokoju? 

Podczas komponowania własnych wnętrz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do nich ulubione dodatki, w tym klasyczne, a zarazem niezwykle popularne Zasłony (odnowione wnętrze). Mogą znaleźć się one w salonie, kuchni, pokoju dziecięcym, korytarzu, a nawet w łazience. W takim przypadku warto przystąpić do zakupu minimalistycznych, lekkich kurtyn, które będą doskonale wyglądać na tle wolnostojącej wanny, czy eleganckiego lustra. Miejsce zawieszenia story zależy jedynie od pomysłu właściciela domu i jego planów na przestrzeń.