Reportaż ślubny – Krok po kroku

Reportaż ślubny – krok po kroku.

Jako fotograf ślubny pragnę Państwu przedstawić jak najczęściej wygląda reportaż krok po kroku, ponieważ skąd macie to wiedzieć jak ślub bierze się zazwyczaj raz w życiu 🙂

Początkiem reportażu ślubnego, może lecz nie musi jest sesja narzeczeńska, tak jak pisałem w jednym z starszych wpisów jest to dobry moment na zapoznanie się z fotografem, obiektywem, pozowaniem, stylem prac fotografa. Zazwyczaj wykonuje się sesję narzeczeńską około 1-6 miesięcy przed uroczystością.

Kolejnym etapem reportażu ślubnego jet tzw Przygotowania Państwa Młodych. Zazwyczaj jeżeli Pani młoda chcę takie zdjęcia zaczynamy od wizyty u kosmetyczki oraz fryzjera (zachęcam do wykonywania takich zdjęć). Dzięki zdjęciom podczas przygotowań u kosmetyczki mamy przede wszystkim zachowaną ciągłość reportażu, a co najważniejsze po raz kolejny mamy okazję oswoić się z obiektywem i obecnością fotografa. Nie musicie się martwić, że będzie źle wyglądali przed ukończeniem makijażu czy też fryzury. Dobry fotograf wie jak zrobić zdjęcie aby wyglądać atrakcyjnie.

Następnie fotograf najczęściej udaję się do domu Pana Młodego, gdzie fotografuje elementy przygotowań tj, ostatnie poprawki garderoby, ubiór (dobrze jeżeli podczas ubierania jest osoba do pomocy np. tata, brat, świadek). Fotograf w tym momencie skupia się również na szczegółach takich jak bukiecik Pani młodej, spinki, obrączki itp.

Przejazd fotografa do domu Pani młodej, gdzie fotografuje ubiór Pani młodej, zakładanie welonu, skupia również się na szczegółach typowo przygotowań np perfumy, zapiski w kalendarzu np: „15:00 kościół”.

Przyjazd Pana młodego, w tym momencie fotograf uwiecznia moment przywitania pary, ostatnie poprawki ubraniowe.

Błogosławieństwo – W tym momencie uwieczniamy bardzo wzruszający moment, uwaga coraz częściej odchodzi się od tego aby para młoda klęczała

Przejazd na ceremonie: Fotograf wyjeżdża chwilę przed Wami aby móc być wczęśniej od Was przed kościołem, co pozwoli mu sprawdzić oświetlenie w kościele, porozmawiać z księdzem (okazać mu stosowne pozwolenie na wykonywanie zdjęć podczas obrzędów liturgicznych) i co najważniejsze poczekać na moment kiedy podjedziecie, wtedy jako fotograf staram się uchwycić moment kiedy jeszcze siedzicie w samochodzie.

Ceremonia: Podczas ceremoni w głównej mierze skupiam się na Was, lecz przyjęte jest, iż podczas kazania nie powinno wykonywać się zdjęć, w tym momencie zazwyczaj robię zdjęcia z chóru. Podczas ceremonii prócz zdjęć z Wami skupiam się rónież na emocjach rodziców oraz gości.

Wesele: Pod sale weselną fotograf również musi zajechać przed Wami, gdyż musi uwiecznić bardzo ważne momenty takie jak: przywitanie chlebem i solą, wejście na sale, złożenie życzeń, rzucenie kieliszkami na szczęście. Następnie fotograf skupia się na zdjęciach podczas zabawy weselnej, lecz na początku wesela, kiedy jeszcze ludzie nie bawią się na całego, stara się uwiecznić emocję najbliższej rodziny, dzieci. Oczywiście nie może zabraknąć również zdjęć z krojenia tortu czy zabawy oczepinowej. Fotograf zazwyczaj na weselu jest do godziny 1:00-1:30. W zupełności ten czas wystarczy mu na uwiecznienie najważniejszych chwil.

Myślę, że pokrótce opisałem Wam dzień Waszego ślubu okiem fotografa.