Sesja narzeczeńska – ale po co? warto?

Sesja narzeczeńska, czy warto?

Krótko odpowiadając na pytanie można powiedzieć „Tak!”

Ale dlaczego?

Sesja narzeczeńska to nie tylko zdjęcia z pięknego okresu naszego związku, ale w głównej mierze jest to przydatne w późniejszej współpracy pomiędzy fotografem ślubnym a parą młodą. Poznanie fotografa, obycie się z obiektywem, niby nic ale efekty są zauważalne dopiero w późniejszym etapie realizacji reportażu ślubnego.

Po kilkudziesięciu wykonanych sesjach narzeczeńskich mogę śmiało powiedzieć, że widać efekty pracy podczas późniejszego reportażu ślubnego, najważniejsze podczas sesji narzeczeńskiej poznajecie mnie jako fotografa, pomału staję się dla Was znajomą osobą z którą można porozmawiać, pośmiać się, zaciera się element spięcia, który jest widoczny na zdjęciach. Dzięki temu w dniu ślubu kiedy jesteście dosyć zdenerwowani całym wydarzeniem, nie pojawia się w domu podczas przygotowań obca osobą, którą znacie tylko z spotkania podczas podpisywania umowy. Wiecie już kim jest fotograf, jaki ma styl pracy, jakie robi zdjęcia, a przede wszystkim jak na nich wychodzicie, nie skupiacie się na myślach „Czy oby na pewno dobrze wyglądam na zdjęciu”

Pamiętajmy o tym, że sesja narzeczeńska daje Wam już pierwszy wgląd jak będą wyglądać Wasze przyszłe zdjęcia ślubne.

A co z miejscem sesji narzeczeńskiej?

Jako fotograf staram się w pierwszej kolejności porozmawiać z parą młodą o tym gdzie będą chcieli mieć wykonywane zdjęcia ślubne plenerowe, czy mają już jakikolwiek zarys, ponieważ ważnym aspektem jest to abyśmy nie wykonywali podobnych a wręcz w tych samych miejscach zdjęcia z sesji narzeczeńskiej i pleneru ślubnego.

Bardzo ładne sesje narzeczeńskie są tzw miejskie, centrum Poznania jest na prawdę bardzo urokliwym miejscem do zdjęć typu sesji narzeczeńskiej, a jako rodowity Poznaniak, znam kilka bardzo dobrych miejsc do wykonania takiej sesji. Lecz zawsze w pierwszej kolejności rozmawiam z parą młodą, warto często wykorzystać miejsca gdzie się poznawaliście, gdzie lubicie spędzać wolny czas, sesja narzeczeńska jak cały reportaż ślubny jest Wasz, dlatego dobrze abyście to Wy decydowali o miejscach wykonywania sesji.

Sesja narzeczeńska do czego można wykorzystać…

Po doświadczeniach mogę Wam opowiedzieć do czego bardzo często wykorzystują pary młode zdjęcia z sesji narzeczeńskiej,

  • Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, to niesamowita pamiątka dla Was, to pamiątka z piękniejszych chwil w Waszym życiu, którymi będziecie mogli pochwalić się w przyszłości Waszym pociechom.
  • Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wywołać w dużym formacie i wykorzystać do ustrojenia sali weselnej, a uwierzcie mi, każdy zaproszony gość na pewno się koło nich zatrzyma i je obejrzy.
  • Zdjęcie można wykorzystać do ślubnych gadżetów w podziękowaniu dla gości (magnesy z zdjęciem).
  • Bardzo często pary młode wykonują albumy dla rodziców z sesji narzeczeńskiej (lecz nie tylko) w ramach podziękowań.

Jak sami widzicie, wbrew pozorom sesja narzeczeńska to bardzo ważny aspekt reportażu ślubnego, który przyda się Wam jak i fotografowi, a ze względu na fakt iż najczęściej nie jest to wygórowana cena warto z tego skorzystać.